Náš tým

Vyhrává se na závodištích, ale cesta k vítězství začíná ve stájích, během každodenní péče o koně, při kydání, krmení, hřebelcování a tréninku. Neobešlo by se to bez sehraného týmu, který funguje jako dobře promazané soukolí, v němž má každý svou nenahraditelnou roli.

Fotografie: Alvaro

Alvaro

Alvaro Rodriguez Siscar (ES) je členem našeho teamu v pozici druhého jezdce. Koním se věnoval už odmalička, začínal v 9 letech na rodinném koníkovi v Alicante. Doteď sbíral zkušenosti v práci pro olympijské jezdce Beatriz Ferrer-Salat a Jordi Domingo Coll, v rámci Španělska pracoval ještě pro GP jezdce Jose Carlos Castillo. Poslední dva roky pracoval Alvaro v Německu, nejdřív pro Matthiase Boutena (v současnosti Head Rider v stájích rodiny Meggle) a následně v stáji Wintermuhle. Jako správný španěl miluje fotbal, a tak se logicky stal taky posilou našich pravidelních zápasů v Benešově.

 

Fotografie: Kristína

Kristína

Kristína je naše nejmladší slovenská posila týmu. Koním se věnuje asi 7 let – pro to, aby mohla být s koňmi, udělala v životě všechno. Spolu s Honzou má na starosti stáje a zčásti pomáhá se samotnou prací s koňmi. V případě potřeby zabezpečuje menší veterinární zákroky.

Fotografie: Tomáš

Tomáš

Zakladatel a spolumajitel DS Pelikán. Již od útlého věku, kdy se věnoval modernímu pětiboji, ho nejvíce ze všech sportů přitahovali právě koně. Svým nekoňáckým rodičům předkládal nákresy jezdeckého areálu, který si opravdu v roce 2011 postavil. Jeho role je naprosto nezastupitelná. Od manažera celé sportovní sezóny, koupě a prodeji koní až po řízení kamionu.

Fotografie: Zdenka

Zdenka

Manažer areálu, účetní, vychovatel (našich dětí), cherchez la femme. Zdenku by asi jako jediného člena týmu v dětství nenapadlo, že skončí u koní. I když pracovala dlouhá léta jako vedoucí pracovník v živočišné výrobě, koně se jí vyhýbali obloukem. V roce 2007 k nám přišla jako občasná výpomoc na hlídaní naší dcery. Od té doby již vychovala další, stala se hlavním manažerem stáje a má na starosti i účetnictví. Bez jejího vědomí se v našem areálu nehne ani balík sena.