Náš tým

Vyhrává se na závodištích, ale cesta k vítězství začíná ve stájích, během každodenní péče o koně, při kydání, krmení, hřebelcování a tréninku. Neobešlo by se to bez sehraného týmu, který funguje jako dobře promazané soukolí, v němž má každý svou nenahraditelnou roli.

Fotografie: Aneta

Aneta

Ošetřovatel koní. Již od základní školy,kdy jela nejdřív ráno na kole nakrmit koně a teprve potom do školy, bylo o jejím povolání víceméně jasno. Jejího ryzího talentu jsme si všimli již před několika lety a tak jsme rádi, že je součástí našeho týmu. Spolehlivá precizní, rychlá, cílevědomá – to jsou základní charakterové vlastnosti Anety.

Fotografie: Honza

Honza

Ošetřovatel koní. Chlapská ruka v dennodenním životě stáje. Od malička u koní, kromě jiného jistou dobu pracoval jako člen jízdné policie a také v Anglii. Byl naším prvním zaměstnancem, když jsme zakládali DS Pelikán. Má vynikající vztah s koňmi, doslova všichni (i ti nejproblematičtější) mu plně důvěřují.

Fotografie: Kristína

Kristína

Kristína je naše nejmladší slovenská posila týmu. Koním se věnuje asi 7 let – pro to, aby mohla být s koňmi, udělala v životě všechno. Spolu s Honzou má na starosti stáje a zčásti pomáhá se samotnou prací s koňmi. V případě potřeby zabezpečuje menší veterinární zákroky.

Fotografie: Tomáš

Tomáš

Zakladatel a spolumajitel DS Pelikán. Již od útlého věku, kdy se věnoval modernímu pětiboji, ho nejvíce ze všech sportů přitahovali právě koně. Svým nekoňáckým rodičům předkládal nákresy jezdeckého areálu, který si opravdu v roce 2011 postavil. Jeho role je naprosto nezastupitelná. Od manažera celé sportovní sezóny, koupě a prodeji koní až po řízení kamionu.

Fotografie: Zdenka

Zdenka

Manažer areálu, účetní, vychovatel (našich dětí), cherchez la femme. Zdenku by asi jako jediného člena týmu v dětství nenapadlo, že skončí u koní. I když pracovala dlouhá léta jako vedoucí pracovník v živočišné výrobě, koně se jí vyhýbali obloukem. V roce 2007 k nám přišla jako občasná výpomoc na hlídaní naší dcery. Od té doby již vychovala další, stala se hlavním manažerem stáje a má na starosti i účetnictví. Bez jejího vědomí se v našem areálu nehne ani balík sena.